کارشناس حقوقی فوتبال: حکم محرومیت موقت جپاروف تصمیمی غیرقانونی و خلق الساعه بود

کارشناس حقوقی فوتبال: حکم محرومیت موقت جپاروف تصمیمی غیرقانونی و خلق الساعه بود

تاریخ انتشار : 1397/3/9
کارشناس حقوقی فوتبال تصمیم کمیته انضباطی درباره بازیکن ازبکستانی استقلال تهران را نادرست خواند.

 غلامرضا رفیعی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود در خصوص محرومیت یک جلسه‌ای سرور جپاروف اظهار داشت:

متاسفانه در حالی به خاطر این مسئله که در تاریخ فوتبال مملکت صاحب آیین‌نامه انضباطی درستی مطابق با فیفا شدیم، احساس خوشحالی می کردیم اما تصمیم ریاست محترم کمیته انضباطی در خصوص حکم محرومیت جپاروف غیرقانونی بود. کمیته انضباطی ابتدا عنوان کرد بنابر بند یک ماده ۱۰۰ آیین‌نامه انضباطی ۳۰ روز جپاروف محروم شده ولی بعد از واکنش‌ها و اظهار نظر‌ها، به فاصله نصف روز آقای عبداللهی مصاحبه می‌کند و می‌گوید محرومیت در نظر نگرفتیم.

وی در ادامه تصریح کرد:

دستور موقت در نظام حقوقی ورزش و داخلی کشور، در شرایط حاد و غیر قابل کنترل صادر می‌شود تا مجازات و جرایم سنگین‌تری اعلام شود اما شاهد بودیم که رییس کمیته انضباطی اعلام کرد دستور موقت برای جپاروف صادر شده و بعد رای نهایی را می‌دهیم؛ از ماده ۱۰۰ برای موارد جبران ناپذیر و امنیتی استفاده می‌شود. انتظارمان این بود که با این آیین‌نامه انضباطی جدید که محصول ماه‌ها تلاش است، قوانین به درستی اجرا شود.

این کارشناس حقوقی فوتبال در ادامه افزود:

اصلا این موضوع در رابطه با دستور موقت نبود؛ تمام آیین‌نامه انضباطی برای اجرای عدالت است؛ نخستین اشتباه و نادرست‌ترین برداشت را کمیته انضباطی از ماده ۱۰۰ داشته است؛ کمیته استیناف باید در این باره تصمیم می‌گرفت و راجع به دستور موقت رای می‌داد؛ امیدوارم آقای تاج به وعده دوم خود که در خصوص اصلاحات ساختاری و ارکان قضایی است عمل کند.

در آیین‌نامه قبلی رییس کمیته انضباطی تا سه جلسه محرومیت غیر قابل تجدید نظر بود ولی الان بیش از یک جلسه قابل تجدید نظر است؛ آیین نامه جدید به سود باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان است.

منبع:90tv