3 دلیل اصلی به ثبات رسیدن استقلال!

3 دلیل اصلی به ثبات رسیدن استقلال!

تاریخ انتشار : 1397/1/27

اختصاصی | استقلال تهران پس از خروج علی منصوریان روزگاری شیرین را سپری می کند که بی شک مدیون هوش و ذکاوت پیرمرد آلمانی خود، وینفرید شفر است!

معجزه در روزهای رو به سقوط یکی از خاطرات خوش استقلالی های پایتخت است! روزهایی که علیرضا منصوریان از آن برعکس حال و هوای این روزهای تیم، خاطرات تلخی را از آن به یاد دارد!

باشگاه استقلال همانند  دیگر باشگاه های داخلی ما، همواره دستخوش تغییرات در کادر مدیریتی بوده است، آبی ها بدترین دوران خود را تحت مدیریت بهرام افشار زاده به یاد دارند، مردی که حالا مدیریت ورزش های زورخانه ای را بر عهده دارد و سمت امروزش نشانگر بی کفایتی در سمت گذشته اش دارد و نیازی به توضیح بیشتر نگذاشته است!

پس از خروج علیرضا منصوریان پر حاشیه که روزی با سر وصدای بسیار وارد استقلال شده بود، باشگاه استقلال را در بلاتکلیفی محسوسی قرار داد؛ تا سرانجام از سوی افتخاری مدیر وقت این تیم از سرزمین ژرمن ها، وینفرید شفر را برای هدایت تیم شکست خورده خود برگزیند!

شفر آمد و استقلال دربی پایتخت را واگذار کرد، اما هنوز نمی شد او را قضاوت کرد! چرا که نمی توانست در این مدت کوتاه از خود چهره ای دقیق و کامل ارائه بدهد، اما پس از دربی به یکباره آبی ها دچار بلوغ تاکتیکی شدند تا این تیم پر هوادار به چرخه قدرت بازگردد!

از عمده دلایل موفقیت استقلال تهران در هفته های گذشته می توان به 3 مورد اساسی اشاره کرد که به شرح ذیل است:

1_  کمرنگ شدن نقش مدیریت در امور فنی باشگاه

* در دوره حضور علیرضا منصوریان شاهد درگیری های مدیریتی با بازیکنان و حتی کادر فنی بودیم! به نحوی که حتی آنها در برنامه نود علیه یکدیگر به جدال پرداخته و یکدیگر را تهدید به آبروریزی کردند تا جو میان بازیکنان و باشگاه متشنج شود و دو دستگی در این تیم موج بزند.


2_  بازگرداندن انگیزه به تیم با حضور مهره هایی همانند امید نورافکن و سید حسین حسینی و محسن کریمی و..


* وینفرید شفر با هوش بالای خود سریعا متوجه حضور برخی مهره های سوخته در ترکیب استقلال شد که با سرعت عملش بازیکنانی همانند مهدی رحمتی و خسرو و حیدری و سجاد شهباززاده را از ترکیب تیم کنار گذاشت تا با ورود بازیکنان با انگیزه و جوان تر همانند نورافکن شرایط را برای دیگر مهره های تیم تغییر دهد، چرا که حالا با حضور بازیکنان جوانان در هر پست شاهد شکوفایی مکمل های آنان هستیم!


3_  قاطعیت شفر در تصمیم گیری

مرد آلمانی استقلال تهران همانند  علیرضا منصوریان در کار خود جای مذاکره نمی بیند! او تصمیم گیرنده اول و آخر در باشگاه استقلال است، مسئله ای که علیرضا منصوریان هرگز نتوانست آن را به درستی مدیریت نماید تا به قول معروف خیلی ها روی دست او بلند شوند و در کارش اخلال به وجود بیاورند.

منبع: ورزش 11

لینک ها